Back

У 2021 році ми провели онлайн міжнародний українсько-німецький табір учнівської молоді  разом з німецькими партнерами «Ludwig Wolker Verein», який відбувся 16.07.2021-17.07.2021 року і став продовженням українсько-німецьких відносин. Оскільки ще у 2019 році учні МАН та випускники школи «Агенти змін» і «Школи МИРотворчості» взяли участь у 72-годинній акції соціального табору «Зробити світ кращим місцем» у рамках міжнародного обміну в Німеччині для підлітків і студентів.

Цього разу в міжнародному українсько-німецькому таборі учнівської молоді  взяв участь 21 учасник з двох країн (14 учасників віком 14-19 років з 10 областей України та 7 учасників з Німеччини), серед них 19 дівчат і 2 хлопці.

Під час міжнародного українсько-німецького табору учнівської молоді учасники не лише попрактикувались в англійській мові, а й активно знайомилися з волонтерською діяльністю, працювали в команді разом з німецькою та польською молоддю, дізналися більше про стале суспільство та екотренди у Європі, підвищили власну мотивацію у розвитку екосвідомості в Україні, надихнувшись знаннями та досвідом німецьких партнерів.

Як результат, 8 учасників з України після закінчення онлайн-табору втілили власні екологічні акції.

Ілона Токарева з міста Суми провела інтерактивну лекцію “Екодвіж”, що відбулась у просторі “Розумний хаб” і стала точкою еко-відліку для 20 підлітків-учасників міста!

На лекції “Екодвіж” учасники мали еко-екзамен, на якому вираховували власний карбоновий слід та відповідали на запитання екологічної тематики; дізнавались про діючі еко-ініціативи та заходи у світі, Україні та рідному місті Суми; змагались в еко-знаннях про найбільшу кількість еко-альтернатив пластику.

Ілона поділилась враженнями:

“Мій проєкт був націлений на розв’язання проблеми недостатньої уваги та обізнаності молоді в екологічних питаннях та проблемах, можливих варіантах їх вирішень. Мені дуже подобається сфера івент-менеджменту та спікерства, я б хотіла організовувати ще більші та масштабніші еко-акції та івенти”.

А Катерина Лисенко (Хмельницька область, місто Ізяслав) організувала екоакцію “МАТИ” і провела кулінарний майстер-клас для школярів в рідному містечку Ізяслав на базі НВК №2. На ньому 6 учасників готували вегетаріанські справи “безвідходним способом” zero waste, повністю використовуючи в рецептах передбачені продукти.

“Я зрозуміла, що це величезна проблема в системі освіти – відсутність поваги до їжі, культури споживання у школярів. Ми спробували заглибитися в корінь проблеми, зрозуміти причини того, чому нас оточує так багато сміття. А корінь у нашому “конс’юмеристичному суспільстві”, яке культивує несвідоме споживання, і мова тут не лише про речі. Після зустрічі я отримала повідомлення від двох дівчаток: вони приготували оладки за нашим безвідходним рецептом і нагодували матусь, що було дуже приємно”.