,,Сокаль відкритий. Осягай і зберігай рідне”

Микитишин Ярина

,,Сокаль відкритий. Осягай і зберігай рідне”

Культурно-освітницький проект

Сокаль — одне з найсимпатичніших міст Галичини, гармонійно поєднує в собі древню історію, багато її пам”яток, мальовничі краєвиди та спокійний розмірений ритм життя.
Саме з любові до рідного міста і народилася ідея мого проекту, бо дуже хочеться зробити його ще кращим, модернізованим, сучаснішим, відкритим і доступним для пізнання, підкреслюючи його самобутність і багату історичну архітектурну спадщину.
Своїм проектом я стисло розповідаю про своє місто через інформаційні таблиці на його історичних спорудах. А щоб пришвидшити доступ до інформації та поглибити її, я вирішила, крім текстової інформації, закласти ширшу — в QR-коди, якими доповнила таблички.QR-коди роблять донесення практичнішим і сучаснішим. З їх допомогою можна перейти на сайт” Сокаль і Сокальщина”, де розміщені статті про наше місто і його історію. І ще, для того, щоб люди могли швидше і легше знайти цікаві споруди, було прийнято рішення встановити в місті вказівники до них. На 22-х спорудах, цікавих з історичної і архітектурної точки зору, розміщені інформаційні таблиці, а також встановлено вказівники до них, які встановлені в семи місцях міста.
На мою думку, проект є дуже актуальним ще і тому, що історичні пам’ятки руйнують не тільки час і погода, але й недбале, байдуже ставлення з боку людей.Тому так необхідно зберегти те, що залишилось. А пробудження інтересу в містян, школярів, гостей міста до надбань минулого, до історичних подій буде сприяти їх освіченості, розвитку, гордості за свою націю і свій край. Таким чином, проект дає змогу ще й привабити туристів, а, можливо, і меценатів для реставрації деяких будівель і наблизить нас до європейських підходів шанування історичних пам’яток.
Моя команда і партнери були досить активними і зацікавленими у здійсненні проекту. Ми провели величезну копітку роботу по збору колишніх світлин, інформації, розробленню первинного дизайну таблиць і вказівників. Часом інформації бракувало, деколи вона була суперечливою. Так, що доводилось “перелопатити” гору літератури, дописів, статей.
Зізнаюся, було важко. Та ми жодного разу не пошкодували, що зайнялися цією справою. Нашим девізом стали слова ”Як не ми , то хто? Як не зараз — то коли?”
Робота над проектом об`єднала нас, здружила, загартувала, зробила впевненішими, навчила не боятись відчиняти будь-які двері і вселила в нас переконання, що ми всі здатні крок за кроком, проект за проектом змінювати своє місто, країну і життя навколо себе на краще.
Ми з радістю подарували наш проект Сокалю до Дня міста, який святкували 26 травня 2019 року.

ЦА – жителі міста Сокаля та громади, туристи та гості міста.

Дата реалізації: 11.12.18-29.05.19 рр.

Сторінка проекту за посиланням.