Як ми шатлували до мрій: підсумки всеукраїнського молодіжного форуму

29 Травня 2020

29-го травня ми феєрично запустили шатл “Зміни” в рамках Всеукраїнсього молодіжного онлайн-форуму “Шатлуй до мрій”. На нашому zoom-борту зібралось 160 підлітків зі всієї країни. Розповідаємо, як всі разом ми отримували космічне натхнення та ловили зіркові ідеї. 

11:00 – на екрані заставка “триває посадка”. Всі уважно дивляться та чекають старту. І тут перед нами з’являються справжні космонавти!

“Шатл “зміни” готується до виходу в міжзоряний простір. Команда екіпажу завершує посадку на борт. Міжорбітальний політ розпочнеться за декілька хвилин. Екіпаж корабля перебуватиме в космічному просторі 7 годин. До старту нашої місії ми готувалися два роки. Це маленький крок в масштабах Всесвіту, але величезний стрибок для України”.

Таким космічним зверненням розпочала форум команда школи “Агенти змін. Діти”: координатор проєктів НЦ “МАН”, засновниця Школи громадянської і волонтерської участі “Агенти змін”, дитячий психолог Катерина Клюзко; виконавчий директор Центру “Ейдос” Ольга Будник; старший аналітик консалтингової компанії CIVITTA Сергій Корнилюк та менеджер освітніх проєктів Центру “Ейдос” Ірина Колотило. 

 

Далі до офіційного запуску нашого шатла приєднався директор Національного центру “Мала академія наук України” Оксен Лісовий. 

“Наша мета — мрії. Все, що людина здатна омріяти, вона здатна здійснити. В сучасному прагматичному світі мрії і мрійники недооцінені. Але мрія – це моделювання майбутннього. Це ваш маршрут, який ви проживаєте.  МАН – це той космодром, на якому вас мрійників чекають з задоволенням, на якому на вас покладають величезні надії. Ми сподіваємось, що кожен з вас прокачає свої здібності мріяти, і це буде перший крок до великих звершень”, – так Оксен Лісовий привітав наших учасників. 

Вперед агенти змін. Стартуємо! І наш політ почався. Першим нашим космічним гостем став Олександр Педан, телеведучий і засновник громадської організації JuniorZ, який розвиває нову фізкультуру в школах. Олександр розповів про свій шлях до мрій, поспілкувся з учасниками та дав кілька простих, але дієвих порад. Ділимося цими порадами з вами:

1) Не бійтесь робити помилки! Сьогодні твоя помилка здається найбільшим крахом життя, але завтра про неї забудуть усі.
2) Будьте сміливіші. Краще сказати і це забудеться, ніж промовчати та потім жалкувати все життя.
3) Тусіть на повну. Не витрачайте молодість на постійний скрол стрічки в інстаграмі. Цей час більше не повториться 😉
4) Шукайте можливості мандрувати. У подорожах пізнається весь світ. Наразі є багато можливостей бюджетних поїздок (після карантину, звісно).
5) Читайте книжки. Книги формують нас, наш світогляд, думки. Домашнє завдання від Педана: кожного дня читати хоча б 15 сторінок. 

Наступною точкою нашого маршруту стала інтерактивна сесія From Challenger to Discovery. На цьому етапі ми перевірили знання учасників про космос. Тест склали. Тож подорож продовжилась!

Далі до нашої космічної подорожі приєдналась неймовірна Ярослава Гресь. партнер піар-агенції GresTodorchukPR, співавтор проєкту «Ukaine-WOW», «Сила підпису» та багатьох інших культурних та соціальних проєктів. 

“Я вважаю себе великою мрійницею! Я маю велике переконання, що мрія має виходити за обрій вашого життя. Коли у вас буде така мрія, навіть якщо ви її не досягнете, за своє життя ви зробите величезну кількість кроків і досягнень на шляху до неї”, – відразу надихнула нас Ярослава. 

Ярослава Гресь також розповіла неймовірні історії зі свого життя, виклики, з якими стикалась та як їх долала. “Ідеальний час для вашої мрії зараз”, – такими сильними словами Ярослава завершиса свій виступ. 

Цікаво, що далі? Далі команда проєкту Comixans  провела для учасників інтерактивний воркшоп “10 кроків до цілі”. В процесі воркшопу учасники малювали, креативили, практикувались розробляти урбан-проєкти. Також представники Comixans презентували книгу-комікс “10 кроків до змін”, розроблену спеціально для учасників. 

Учасники отримали домашнє завдання! Керуючись книгою, потрібно попрацювати над втіленням власного проєкту до 30-го червня.

Знову запускаємо зворотній відлік: 5,4,3,2,1! І з нами на зв’язку – керівник проєктів з NASA Хорхе Сотомайор, спеціальний гість від Національного центру “Мала академія наук України”. 

Хорхе розповів про дослідження, які зараз проводять в NASA. Серед них:  вирощування рослин в умовах мікрогравітації, розробка технологій з 3D біодруку в космосі, а також моделювання роботів для посадки на інші планети.

Кілька цікавих фактів з розповіді Хорхе:

  • На МКС вирощують квіти. І це не тільки для досліджень. Квіти додають в навколишнє середовище кольорів, які покращують психологічний стан астронавтів. 
  • Одним з важливих напрямків роботи є дослідження можливостей 3D біодруку в космосі. За допомогою цієї технологію можна створювати органи.
  • Під час довготривалих польотів астронавти зазнають фізіологічних змін, зокрема  деформація очного яблука. Вчені працюють над технологіми, які допоможуть запобігати таким змінах. 

Крім розповідей про космічні дослідження, Хорхе не забув зарядити наших учасників мотивацією: “Ваші рішення сьогодні впливають на те, що відбудеться потім. Ви є майбутнє. А майбутнє – це зараз. Адже те, що ви робите сьогодні, визначає ваше майбутнє”.


І фінальним акордом нашого форуму став виступ інді-гурту Tik Tu. Слухали космічну музику, історії про створення групи, танцювали та насолоджувались фантастичними враженнями від нашої подорожі. 

Дякуємо всім, хто був з нами. Цей форум став підсумком дворічного проєкту «Підлітки змінюють громади в Україні через громадянську освіту» — «Агенти змін. Діти», який реалізовувався Центром “Ейдос”, Національним Центром «Мала Академія Наук України», Благодійним фондом «Агенти змін», молодіжною ініціативою «Серце в долоньках» за фінансової підтримки Фонду Демократії ООН (UNDEF) впродовж 2018-2020 років.

Автор матеріалу: Анастасія Голуб
Фотограф Марта Колотило

поділитися: