Як «Агенти змін. Діти» підкорювали Вінницю: «Квадрат», Центр реабілітації «Гармонія» та кешбек-сервіс LetyShops (част. ІІІ)

15 Жовтня 2019

Після перегляду «захопливих» відеороликів та спілкування із засновником та власником приватної гімназії «Дельфін», кретивного агенства «Артинов» та тревел-агенції з однойменною назвою Андрієм Піжевським, «агенти» знайомилися з роботою Вінницького обласного молодіжного центру «Квадрат».

Виконуюча обов’язки директорки Олена Гуменна розповіла про ідею та перші етапи створення Центру, проведені заходи, та про взаємодію і синергію влади і громадськості, які ставить собі на меті робота «Квадрату».

За словами Гуменної, основна місія «Квадрату» – виховання цінностей свідомих громадян.

На базі центру відбуваються неформальні зустрічі молоді з депутатами.

Також «Квадрат» займається неформальною освітою: проводяться різноманітні тренінги для активістів, на яких вони мають змогу більше дізнатися:

  • як писати проекти;
  • як напрацьовувати стратегію розвитку організації;
  • де шукати і як залучати інвестиції, гранти.

Також «Квадрат» включає в свою навчальну діяльність медійний напрямок: бажаючих навчають, як висвітлювати суспільно-важливі теми, писати просто про складні речі, створювати візуальний контент, тощо.

Окрім того, Центр займається культурним напрямком, неформальною наукою, національно-патріотичним вихованням та розвитком “пластового” руху (залучення дітей до скаутського руху).

«Агенти» побували у студії звукозапису та мали можливість поспостерігати за створенням різноманітних «витворів» за допомогою 3D-принтерів.

Наступною зупинкою став Реабілітаційний центр «Гармонія», який займається відновленням та підтримкою фізичного та психологічного стану, а також – адаптацією та інтеграцією у суспільство клієнтів центру.

Клієнтами центру можуть бути діти та молодь віком від 7 до 35 років, які мають проблеми опорно-рухового апарату та проживають в м. Вінниця.

Учасникам показали, як живуть люди з інвалідністю, навчали мові жестів та шрифту Брайля та наочно показали, як пересуватися містом на візку.

На базі центру проводяться психологічні заходи, чемпіонат з регбі на візках, тощо.

Також співробітники Центру провели експеримент: «агентам» зав’язали очі і вони мали на дотик відгадати запропоновані предмети за допомогою інших відчуттів: нюху, слуху, тощо.

І, головне, учням показали, що людина з інвалідністю – це, в жодному разі, не вирок і всі обмеження існують лише в нашій голові.

На завершення дня «Як працює моє місто» учасники відправилися в Кешбек-сервіс LetyShops.

Кешбек-сервіс LetyShops працює з 2014 року. За цей час сервіс став найбільшим в Україні. Сервіси використовують більше 7,5 мільйона людей, які здійснили понад 32 мільйони покупок з кешбеком.

Технічний керівник компанії Павло Бромірський, який стояв у витоків створення LetyShops, розповів про історію створення, пошук інвестицій та покрокове зростання. За його словами, наразі LetyShops є одним із ключових платників податків м. Вінниці.

“Компанія – це, в першу чергу, команда, це люди. Для нас важливо, щоб людина, яку ми беремо до себе в сім’ю, була «нашою» – з палаючими очима, людина, яка сповідує базові цінності та горить ідеями. Це має бути людина, у спілкуванні з якою ти можеш бути трохи більше, ніж просто співробітник”, – зазначив він і додав, що ніколи не можна опускати руки і зупинятися на шляху до досягнення своєї цілі.

“Досягнути мети можна лише в тому випадку, якщо ти дуже сильно цього прагнеш. Ніколи не треба зупинятися і в жодному разі не боятися перепон”, – резюмував Бромірський.

Натхненні та мотивовані «агенти» повернулися до своїх міст та містечок, аби продовжувати творити зміни і трансформовувати Україну у комфортну та сучасну державу.

ПРО ШКОЛУ

Проект «Агенти змін.Діти» – «Підлітки змінюють громади в Україні через громадянську освіту» – це проект з популяризації неформальної громадянської освіти в Україні, який розпочався 1 квітня 2018 року за фінансової підтримки Фонду Демократії ООН (UNDEF), в основі якого масштабування авторської методології Школи з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін» Національного Центру (ЮНЕСКО) “Мала академія наук України”, започаткованою Катериною Клюзко у 2015 році.

 

Проект реалізують: Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», Національний Центр «Мала Академія Наук України», Благодійний фонд «Агенти змін», Молодіжна ініціатива «Серце в долоньках» за фінансової підтримки Фонду Демократії ООН (UNDEF) впродовж 2018-2020 років.

поділитися: