Профорієнтаційний проект, «Компот із посмішок», апгрейд бібліотеки: презентація проектів «Агенти Змін»

18 Жовтня 2019

Що можна робити в 13-16років? Ходити до школи, грати в комп’ютерні ігри чи скролити інстаграм? Наші випускники школи «Агенти Змін» доводять, що це не межа: вони реалізовують масштабні фестивалі, проводять екскурсії та навіть реставрують стадіони – від Торецька Донецької області до Льова та Одеси.

За словами засновниці школи Катерини Клюзко, школа “Агенти змін” допомагає дітям бути творчими та мотивованими і була створена для дітей, які хочуть творити зміни в своїй країні, місті чи громаді.

«Ми говоримо з учасниками про довіру, самоконтроль, командну роботу, цінності. Для нас навчання – більше, ніж давати знання. Для нас – це надихати на творення змін», – зазначила Катерина Клюзко і додала, що «неможливо міняти світ, якщо ти не усвідомлюєш, хто ти є і для чого ти в цьому світі».

Тренери школи також діляться з учасниками досвідом і вчать спілкуватися із «дорослим» світом.

«В рамках навчання відбуваються зустрічі з людьми – лідерами думок, які діляться своїм досвідом, розповідають, як будувати себе, як українця. Використовуються різноманітні практики: йога, практика дихання, фасилітації, які допомагають загартовувати стресостійкість», – розповідає Катерина.

За її словами, основна місія школи – вірити в дитину.

«Ми вчимо, що помилятися можна, і що помилки – це добре. Ми вчимо, що мріяти – це важливо і підтримуємо дітей на шляху до реалізації їхніх цілей», – резюмувала Катерина Клюзко.

Ольга Будник, виконавчий директор Центру «Ейдос» і тренер «агентів», додала, що «Агенти змін» – це люди, у яких великі серця.

«Вони думають не тільки про себе. Вони думають про те, як зробити краще для свого міста і країни», – зазначила вона.

7 випускників школи  презентували свої проекти, серед яких:

Профорієнтаційний проект CanYou від Ади Іванівни, який познайомив школярів Кривого Рогу з професіями судді, поліцейського, лікаря, журналіста, тощо. Проект тривав 82 дні, за цей час відбулося 10 заходів;

Єлизавета Приходська із селища Воскресенська Миколаївської області реалізувала проект Library Time – апгрейд і облаштування простору в місцевій бібліотеці. Бюджет на реалізацію проекту склав 7 тис. грн;

Учасник Вадим із Торецька Донецької області створив бізнес-проект із виробництва custom-одягу ReJEANSing.

Лія Ісаєва родом із Іловайська Донецької області. Війна зруйнувала її будинок і вона з родиною переїхала до смт Коцюбинське, що на Київщині. Дівчина дуже творча: вона пише вірші, тексти пісень, веде свій канал на YouTube та Telegram-канал. Також Лія презентувала присутнім кліп на авторську пісню «Просто посміхнись»;

Учасниця із міста Суми Олександра організувала благодійний захід “Компот із посмішок” для дітей в онкологічній лікарні міста. Діток порадували шоу мильних бульбашок та арт-терапія – вони разом із Сашею малювали та бавилися фарбами;

Свій проект також представила учасниця із міста Курахово, що на Донеччині. Діана організувала для містян мистецький «Арт-пікнік» у парку. Наймолодшому учаснику заходу було 5 років, найстаршому – 50. Загалом вчитися малювати прийшли понад 50 людей;

А от Дарія із Кривого Рогу нагадала своїм проектом про важливість збереження природи. Дівчина зробила у своєму місті арт-інсталяцію на тему забруднення довкілля під назвою «SOS! Врятуй землю!».

В чому ж секрет успіху «агентів»?

За словами старшого аналітика CIVITTA та за сумісництвом тренера «агентів» Сергія Корнилюка, «понад 50% проектів учасників школи зазвичай реалізовуються».

«Діти ще не мають досвіду невдач, тому вони мають особливу суперсилу», – вважає він.

На презентації були також присутні: випускник «Агентів змін» Євгеній Козолуп, директор МАНУ Оксен Лісовий та Керівник експертної групи з питань позашкільної освіти Міністерства освіти і науки Юрій Демидюк.

Школа «Агенти змін» – це перший всеукраїнський проєкт з громадянcької освіти, метою якого є виховання громадянської свідомості учнівської молоді шляхом неформального інтерактивного навчання, що втілюється з 2015 року. З 2016 року проєкт Школи “Агенти змін” був затверджений Міністерством освіти і науки України як один з напрямків позашкільної освіти в рамках Всеукраїнських наукових профільних шкіл НЦ «Мала академія наук України». Проєкт реалізується НЦ «Мала академія наук України» спільно з МІ “Серце в долоньках”, Благодійна фундація “Агенти змін” та ГО Центром «Ейдос».

 

 

поділитися: