Про підприємництво як поклик серця: цитати тренерів “Агентів Змін”

12 Березня 2019

Другий етап школи «Агенти змін.Діти» у Вінниці пройшов традиційно активно. Регіональні тренери – Олена Гуменна, Тетяна Красновецька та Сергій Низькохат – організували навчальний процес таким чином, що учасникам вдалося і попрацювати над власними проектами,  і більше поспілкуватися один з одним, і послухати цікаві лекції. Під час навчання учасники, зокрема, ознайомилися із концепцією трисекторної моделі суспільства (партнерство влади, бізнесу та громадськості).

Про те, чому така увага приділяється темі підприємництва в рамках курсу громадянської освіти розповіла Ольга Будник, виконавчий директор Центру «Ейдос»:

«Business» в перекладі з англійської означає «справа», тобто мова йде в першу чергу не про гроші, а про діяльність! Людина, яка займається бізнесом, є діяльною. Вона не чекає, поки їй хтось поставить задачу – вона сама визначає, що їй робити. Що є обов’язковою ознакою бізнесмена? Ініціативність!

Підприємництво – це про характер, тип мислення та поведінку людини в першу чергу, а про процеси, бізнес-плани тощо – в другу чергу. Результатом підприємницької діяльності є створені блага та гроші. Гроші є інструментом, а не головною метою підприємницької діяльності! За допомогою грошей підприємець розвивається, розширює власні потужності, охоплює нові ринки тощо.

В основі всіх процесів лежить творення, під час цього якого підприємець релізує свій творчий потенціал та монетизує його.

Власними історіями із життя поділилися запрошені спікери, відомі підприємці Вінниці. Вони розповіли про те, як все починали, що мотивує постійно розвиватися та не опускати руки.

Нікіфорова Тетяна, бізнес-тренер, психолог, засновниця тренінгового центру «HR Gelios»:

У червні 2006 року вирішила відкрити свій центр із розвитку персоналу. Щоб знайти перших клієнтів, брала папочку з презентаційним матеріалом, стукала в двері, представлялася і пропонувала послуги центру. Навіть обіцяла працювати перші місяці безкоштовно, щоб показати результати роботи. Два роки напрацьовували клієнтську базу, виходили фактично в нуль. За наступний рік в нас виріс штат, ми почали заробляти гроші. Вірю, що у житті ніколи не буде складно, якщо ви любите те, що робите.

І тут прийшов 2009 рік – долар обвалився. Коли приходять перші невдачі, ти думаєш, що винен уряд, криза, чи хтось інший. Але бізнес неможливо зруйнувати ззовні, як і сім’ю чи дружбу. Все відбувається зсередини. У моменти, коли ми здаємося, винними залишаємося самі. Бізнесмен підлаштовується під ситуацію та шукає вихід на «позитив».

Успішний бізнес – це внутрішня пристрасть людини. Якщо людина вірить в цю ідею всім серцем, вона зможе передати її іншим.

Артем Терез, власник мережі кав’ярень «Stakan Coffee»:

Коли мені виповнилося 18 років, мій батько подарував путівку в армію. Найскладнішим для мене було підпорядковуватися, жити за розпорядком, встановленим іншими. Мені цікаво робити щось своє.

Після армії почав працювати продавцем-консультантом, щоб побачити, як все працює. В той час у перервах я часто пив каву, мені це дуже подобалося. Найскладніше – ризикнути, розпочати свою справу. Задачі та складності, коли займаєшся своїм бізнесом, розширюються. Ти вже не працюєш по графіку і спокійно отримаєш зарплату. Ти думаєш про працівників, клієнтів, про атмосферу кав’ярень, меню, документи і податки. Я завжди на телефоні, 24 години на добу, 7 днів на тиждень.

Всі складнощі, які в мене були, приймав як виклик самому собі. Такі моменти роблять мене витривалішим. Завжди намагаюся виходити «в плюс».

 

Проект «Підлітки змінюють громади в Україні через громадянську освіту» – “Агенти змін.Діти” реалізують Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», Національний Центр «Мала Академія Наук України», Благодійний фонд «Агенти змін», Молодіжна ініціатива «Серце в долоньках» за фінансової підтримки Фонду Демократії ООН (UNDEF) впродовж 2018-2020 років. 

поділитися: