Навчальний візит учасників “Агенти змін.Діти” до Італії

5 Грудня 2019

15 учасників школи, які отримали найвищі бали за виконання дослідження на тему: «Як працює моє місто», а також проявили свої лідерські здібності протягом всього навчання, були запрошені взяти участь у навчальному візиті до Італії. Метою поїздки є ознайомлення із поняттям миротворчості у глобальному контексті, а також – міжнародна комунікація та обмін досвідом.

В перший день поїздки учасники у супроводі тренерів прибули до сонячного Риму, який обігрів гостей з України дружньою атмосферою. Колізей, Пантеон, фонтан Треві – місця, які обов’язкові для відвідувань! А якщо в тебе всього 3 години, то прогулянка «вічним містом» перетворюється на захопливий квест: «Побачити все і встигнути на потяг». Але хіба є задачі, які не під силу нашим «агентам»?:)

Другий програмний день розпочався вже о 7-й ранку з подорожі Тосканою на міському автобусі разом із іншими італійськими школярами. Всі вони прямували до місця, яке відіграє надзвичайно важливу роль не тільки у регіоні, а у всій країні та навіть світі!

«Агенти змін.Діти» відвідали партнерську організацію Rondine Cittadella della Pace (www.rondine.org/en/), що розташована в місті Ареццо, регіон Тоскана, Італія.

Rondine є міжнародною організацією, яка існує з 1997 року і створена з метою сприяння діалогу та врегулювання конфліктів на різних рівнях: міжособистісних, політичних та міжнародних. Метою асоціації є сприяння діалогу та розбудові миру шляхом реалізації спільних проектів та ініціатив соціального підприємництва.

Тож, подорож до Італії для «Агентів змін» по суті стала 5-м етапом участі в проекті. Від локального рівня вони перейшли на супер-глобальний, коли не просто відвідують іншу країну, а спілкуючись з представниками іноземних країн, для яких тема військових конфліктів також є актуальною, переймають досвід, вчаться напрацьовувати рішення для примирення, вивчають основні аспекти мирного врегулювання конфліктів, основ міжнародного права та практикують навики медіації.

Розширення власного кругозору, розуміння глобального контексту та навиків дипломатичного спілкування – є основними задачами, які Агенти щодня виконують, перебуваючи в Ареццо.

Проект реалізують: Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», Національний Центр «Мала Академія Наук України», Благодійний фонд «Агенти змін», Молодіжна ініціатива «Серце в долоньках» за фінансової підтримки Фонду Демократії ООН (UNDEF) впродовж 2018-2020 років.

поділитися: