Кроки на шляху до саморозвитку: ресурси, сайти, фільми, Telegram-канали

24 Січня 2020

У житті кожної людини настає момент, коли вона розуміє, що жити як і раніше не може і не хоче. Все частіше приходить відчуття, що ви стоїте на місці і нікуди не рухаєтеся, в житті не відбувається нічого значущого, а досягнення сумнівні і мізерні. З’являється бажання змінити себе і пустити життя по іншому руслу. Виникає потреба в отриманні нових знань, умінь, вражень, випробуванні своїх сил, можливостей у незвичних ситуаціях. Подібні думки і прагнення підтверджують те, що ваша особистість вимагає саморозвитку.

Тож, пропонуємо до вашої уваги 5 кроків на шляху до саморозвитку:

1.Позначення цілей.

Як орієнтир необхідно використовувати план саморозвитку особистості, що включає цілі, яких би ви хотіли досягти. Вихідна точка – ваші сьогоднішні знання, вміння, досвід і можливості. Кінцевий пункт – мета, яка найбільш бажана і важлива. Продумайте проміжні етапи, які допоможуть наблизитися до мети.

2.Самоорганізація і позитивний настрій.

Необхідно відразу налаштуватися, що почати саморозвиток і самовдосконалення досить легко. Складно не зійти з цього шляху при відсутності швидкого прогресу і відчутних результатів. Щоб змінити себе і своє життя, необхідні сила волі, самоорганізація і позитивне мислення. Взялися за роботу або навчання, які повинні наблизити вас до мети – робіть все старанно і якісно.

3.Розвиток розумових здібностей.

Змінити себе і своє життя неможливо без постійного розвитку інтелекту. Допоможуть в цьому серйозна література, пізнавальні передачі про історію, людину, космос, розвиток технологій. Цікавтеся, як влаштовані і працюють різні механізми, відстежуйте науково-технічні досягнення і відкриття. Вивчайте іноземні мови, запам’ятовуйте вірші, вирішуйте математичні завдання, складайте пазли, головоломки, пишіть статті – все це змусить ваш мозок працювати, поліпшить пам’ять, мислення.

4.Акумулювання енергії.

Ви хочете знати, як почати нове життя і змінити себе, тоді починайте накопичувати енергію. Саме вона знадобитися для вирішення нових непростих завдань, які включає ваш план саморозвитку особистості. Не витрачайте сили на негативні емоції, не зліться, не обговорюйте інших. Починайте день з зарядки, харчуйтеся правильно, не зловживайте алкоголем, нікотином, досить часу приділяйте сну. Невичерпним джерелом позитивної енергії служать заняття спортом, які тренують силу волі, завзятість, витривалість.

5.Розвиток навичок спілкування.

Щоб почати саморозвиток і самовдосконалення, необхідно вміти адаптуватися в соціумі. Адже розвиватися в закритому просторі неможливо. Спілкуючись, ми отримуємо знання, набуваємо навички, отримуємо емоції і враження, життєвий досвід. Спостерігайте за різними людьми, слухайте, як і що вони говорять, як на це реагують інші. Помічайте навички спілкування і поведінки, які викликають позитивну реакцію, допомагають уникнути конфліктів, схилити співрозмовника до своєї точки зору. Вмійте вислухати чужу думку, постарайтеся зрозуміти співрозмовника, стати на його місце.У час розвитку соціальних мереж просто гріх не використовувати всі можливості, які вони нам дають. Тим більше, що про них можна дізнатися просто використовуючи мобільний телефон.

Змінити себе і своє життя можливо у будь-якому віці. Прагнення до саморозвитку та самовдосканалення – природній процес життя кожної людини. Тож, пропонуємо добірку сайтів, де можна знайти цікавинки для саморозвитку та втілення ідей:

«Гурт» – ресурс, регулярно публікує інформацію про всі гранти, стипендії, конкурси, тренінги та безліч інших можливостей для громадського сектору та активістів.

«Велика ідея». Тут можна відкрити збір коштів на свій проект і отримати підтримку однодумців, знайти конкурси і гранти, а також корисні освітні програми.

«Громадський простір» – ще один сайт з актуальними грантами, конкурсами та заходами для саморозвитку.

Inspired щомісяця публікує добірку найкращих можливостей.

На сайті Platforma крім захоплюючих статей є розділ «Можливості», де зібрані варіанти безкоштовного навчання і стажування у різних куточках світу.

Litcentr – корисний ресурс для письменників, поетів та журналістів.

Studway – стипендіальні та грантові можливості, стажування і школи. Сайт орієнтований на активну молодь, яка бажає отримувати нові знання.

Mladinfo – ресурс, де регулярно з’являються нові конкурси, а також міжнародні програми й тренінги.

Unistudy публікує актуальну інформацію про міжнародні освітні програми та навчання за кордоном.

«Молодь в дії» – завжди свіжі молодіжні обміни та волонтерські програми.

Також на шляху до самовдосконалення можна використувувати всі блага цифровізації. Ось кілька Telegram-каналів:

«Можливості» – найбільший освітній канал в Україні, де щодня публікуються актуальні та класні можливості для розвитку, освіти, кар‘єри, подорожей, самовдосконалення української молоді. Тут можна знайти інформацію про міжнародний обмін, стипендіальні програми, форуми, тренінги, стипендії, конкурси. Окрім того, канал публікує багато матеріалів для саморозвитку.

«Про мандри» – канал про самостійні подорожі, візи, лайфхаки, а також найкращі стажування, проекти, волотерства і навчання закордоном.

«Твій простір можливостей» – канал про різні можливості: неформальної освіти та розваг, навчання та стажування, волонтерства та подорожей Україною та закордоном.

StudwayDiem – ще один цікавий канал, який інформує про можливості для молоді від українського онлайн-видання про освіту .

«Українська волонтерська служба» – анонси волонтерських можливосте від Ukrainian Volunteer Service.

Хто з нас не любить подорожувати? Мандри відкривають нам нові можливості, наповнюють енергією та новим досвідом. Проте, вдало спланувати подорож – справа нелегка. Окрім пошуку квитків, житла, потрібно забезпечити собі й розважальну програму. З цими завданнями легко впораються туристичні фірми, але сьогодні відпустку можна організувати самостійно, якщо знаєш, де шукати. Inspired підібрав 15 телеграм-каналів, які допоможуть зробити подорож цікавою та бюджетною.

Ловіть підбірку з 5-ти Telegram-каналів про мандри.

Lowcost UA
Тут ви знайдете найвигідніші пропозиції від авіакомпаній та туристичних агенцій. Щодня на каналі публікують знижки на авіаквитки, автобуси та потяги, розповідають різні лайфхаки для мандрівників та новини із світу подорожей.

ТурСканер
Українська мережа турагентств. На каналі щоденно публікується інформація про гарячі та відмовні тури, авторські подорожі, а також, за бажання, можливий індивідуальний підбір турів.

Discover Ukraine
Подорожувати Україною – цікаво! У цьому телеграм-каналі розповідають про найбільш мальовничі куточки нашої країни та їхню історію. Таємничі озера, величні Карпати, старовинні замки Галичини, долина тюльпанів у Чернівецькій області та багато іншого.

Мандрівник
Якщо ви витрачаєте не один день, обираючи країну, яку варто відвідати, то цей канал спростить процес пошуку. На каналі публікують не лише вигідні тури, а й розповідають,
чим привабливе й унікальне для туристів те чи інше місце.

Мандри сірого вовка
Якщо вам бракує натхнення для подорожей, то цей канал розбурхає у вас жагу до пригод. Автор передає атмосферу мандрів, описуючи деталі й людей, яких він бачить у подорожах, публікує свої роздуми. Він нагадує, що, пізнаючи світ, ми краще пізнаємо себе.

І, насамкінець, підбірка фільмів для мотиваційного заряду на весь 2020 рік.

Соціальна мережа
Стрічка про створення соціальної мережі “Facebook” – один із топових мотиваційних фільмів сучасності. Адже, хто зарядить на успіх краще, як Марк Цукерберг і його команда?

У гонитві за щастям
Реальні події з життя Кріса Гарднера, який пройшов шлях від продавця до біржового брокера, не залишать байдужим нікого. “Якщо у тебе є мрія, ти повинен захистити її. Люди, які самі не можуть нічого зробити, казатимуть, що тобі це не під силу. Хочеш чогось? Іди і досягни цього. Крапка” – фраза головного героя, яка якнайкраще передає суть фільму.

Людина, яка змінила все
Попри фінансові труднощі, менеджер Білі Бін має на меті створити конкурентноздатну бейсбольну команду. Акторська робота Бреда Пітта в цьому фільмі визнана чи не найкращою в його кар’єрі.

Одержимість
Кіно талановитого Демієна Шазелла розповідає про молодого і перспективного ударника Ендрю, який мріє стати відомим. Задля цього він поступає у Шафферську консерваторію, де його потенціал береться втілювати у життя викладач. Щоправда, методи у нього доволі своєрідні.

Завжди говори «Так»
Незрівнянний Джим Кері вміє смішити до сліз і, водночас, вчити, як правильно ставитися до життя. Говорити «так» буває непросто. Так само, як і суворе «ні». Знайти золоту середину вам допоможе ця романтична комедія.

Автор:

журналістка, менеджерка із комунікацій Центру «Ейдос» Тетяна Кавуненко

 

Проект «Агенти Змін», в рамках якого було підготовлено матеріал, реалізують: Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», Національний Центр «Мала Академія Наук України», Благодійний фонд «Агенти змін», Молодіжна ініціатива «Серце в долоньках» за фінансової підтримки Фонду Демократії ООН (UNDEF) впродовж 2018-2020 років.

поділитися: