Агенти Змін реалізували 67-м проектів по всій Україні

20 Червня 2019

Учасники школи “Агенти Змін” презентували свої кращі проекти. Фестивалі, переробка одягу, велопарковки. І це ще не всі результати. Агенти розказали, як в свої 13-16 років на практиці застосовували проектний менеджмент, долали труднощі та святкували перемоги.

Разом з партнерами Центр “Ейдос” вже вкотре проводить школу “Агенти змін. Діти” – «Підлітки змінюють громади в Україні через громадянську освіту» – це проект з популяризації неформальної громадянської освіти в Україні. В рамках школи учасники реалізовують власні проекти.

Нещодавно відбулась презентація кращих проектів учасників школи. Спектр ідей і професійність підлітків просто вражає. Наприклад, 14-річний Микола Гузік в м. Полтава втілив в життя проект  “Залізний Кінь” та встановив 5 велопаркувань власного вироблицтва. 16- річний Сергій Абрамов провів фестиваль “День Зоряних Війн”  в м. Новомиргород Кіровоградської області. А Ярина Микитишин, якій 13, реалізувала проект із виготовлення 22 інформаційних табличок про історичні будівлі та пам’ятки міста м. Сокаль Львівської області. Всього цьогорічні учасники школи реалізували 67 мистецьких, соціальних, навчальних та розважальних проектів по всій Україні, від Очакова до Коломиї.

Після отриманого досвіду школярі вже й самі можуть навчати однолітків проектному менеджменту. Олена Курницька зі Львова, яка проводила Фестиваль Щасливих Сімей “ШАФА”, дає такі поради: “По-перше, під час проведення заходу раджу ділити команду на координаторів, які будуть мати свої зони відповідальності, та звітуватимуть вам про стан справ.  Друга порада – налагоджуйте співпрацю в команді, чітко формулюйте завдання та продумуйте алгоритм роботи. Ну і третє – не затягуйте з підготовкою та комунікацією з партнерами. Чим раніше почнеш, тим менший буде бюджет”.

Також Агенти розповідають, що реалізація власних ініціатив, це не тільки практичний досвід і навички, а й неймовірне задоволення та заряд емоцій.  Софія Халік, яка провела фестиваль “HappyFamilyFest” в с. Новопілля Дніпропетровської області розповідає: “Після проекту було неймовірне піднесення. Коли до мене підійшло багато людей, в тому числі маленьких дітей,  і всі подякували, то аж серце тьохнуло”.

Наполегливість та цілеспрямованість цих підлітків справді вражають та надихають. Слідкуйте за новинами проекту та за історіями Агентів Змін.

Проект «Підлітки змінюють громади в Україні через громадянську освіту» – “Агенти змін.Діти” реалізують: Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», Національний Центр «Мала Академія Наук України», Благодійний фонд «Агенти змін», Молодіжна ініціатива «Серце в долоньках» за фінансової підтримки Фонду Демократії ООН (UNDEF) впродовж 2018-2020 років.

поділитися: